1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

tesekkuru kime veriyorlar takdiri kime?

ogrenciligin uzerinden hayli zaman gecince bilgiler de eskiyor haliyle.

tek hatirladigim takdir falan almak icin totomuzdan ter dokerdik gene de butun dersler 9-10 degilse alamazdik.

40 kisiden 1-2si takdir alir, 10 tanesi falan tesekkur alir gerisi de solo karne alirdi.

simdi noldu bu isler? bolluk mu geldi? biz mi salaktik bilen bir egitimci arkadas ya da sade vatandas veli aydınlatabilir mi beni?

Cevap: tesekkuru kime veriyorlar takdiri kime?

gecen gun bu minvalde dusunceler gecmisti aklimdan, okuyunca cok guldum, ben de cok merak ediyorum hakikaten, ogretmen arkadaslar aydinlatsin bu konuyu luffen )

Eğitim sisteminin getiri-götürülerinden biri diyelim.Her sene sonu milli eğitim bakanı devir çocukları bırakma değil geçirme devridir diye bir yazı gönderir, öğrenciyi bırkana soruşturma açacağım diye aba altından sopa gösterirse, yok şunun altında not veremezsin, sözlüsü yazılının altında olamaz vs...biiiiiir sürü ek maddeyle karşına çıkarlarsa hele de öğretmen de artık notu tınlamaz , noel baba edasıyla garipler sevinsin mantığıylea bol bol hediye ederse çocuğa, çocuk da kendini bi şey sanır , takdir teşekkür aldım diye etrafta arz-ı endam eder.Her karne dönemi sinirilerin zıplıyor bu yüzden.Bir sürü çocuk gereksiz yere belge alıyor; çünkü çoğu öğretmen arkadaş fazla veriyor notları..Kendi sınıfımda defter kitap getirmeyen, hiçbir şey yapmayan kesin 5 zayıf gelir dediğim çocuk teşekkür aldıktan sonra artık diyecek bir şey yok sanırım.
    Kısaca yoldan geçene veriyorlar.Bir değerlendirme kritteri değil.Son gün öğrencilerime elinizdeki belgelere bakıp sevinmeyin, ortak sınav sonuçlarını da yanına koyun öyle bakın kendinize dedim.Eğitim sistemizi, sistem olmaktan çıkmıştır.Ruhuna El Fatiha....

Oğlumun (6.sınıf) sınıfında 34 kişiden 4 kişi takdir ,11 kişi teşekkür aldı , bana normal gibi geldi.

5. Cevap: tesekkuru kime veriyorlar takdiri kime?

Alıntı YLDZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim sisteminin getiri-götürülerinden biri diyelim.Her sene sonu milli eğitim bakanı devir çocukları bırakma değil geçirme devridir diye bir yazı gönderir, öğrenciyi bırkana soruşturma açacağım diye aba altından sopa gösterirse, yok şunun altında not veremezsin, sözlüsü yazılının altında olamaz vs...biiiiiir sürü ek maddeyle karşına çıkarlarsa hele de öğretmen de artık notu tınlamaz , noel baba edasıyla garipler sevinsin mantığıylea bol bol hediye ederse çocuğa, çocuk da kendini bi şey sanır , takdir teşekkür aldım diye etrafta arz-ı endam eder.Her karne dönemi sinirilerin zıplıyor bu yüzden.Bir sürü çocuk gereksiz yere belge alıyor; çünkü çoğu öğretmen arkadaş fazla veriyor notları..Kendi sınıfımda defter kitap getirmeyen, hiçbir şey yapmayan kesin 5 zayıf gelir dediğim çocuk teşekkür aldıktan sonra artık diyecek bir şey yok sanırım.
    Kısaca yoldan geçene veriyorlar.Bir değerlendirme kritteri değil.Son gün öğrencilerime elinizdeki belgelere bakıp sevinmeyin, ortak sınav sonuçlarını da yanına koyun öyle bakın kendinize dedim.Eğitim sistemizi, sistem olmaktan çıkmıştır.Ruhuna El Fatiha....
    Ne kadar doğru yazmışsın.
    Ayrıca eklemek istediğim özellikle 5. sınıfa kadar takdir teşekkür süper notlarla gelen öğrencilerin bir kısmı ( hepsi demiyorum )
    6. sınıfa geldiğinde notları tepetaklak oluyor. Yeğenlerim ve çevremdeki birçok öğrencide gördüm bunu malesef.
    Şimdi 5.sınıfa kadar çok başarılı olan öğrenciler ne oluyor da başarısız oluveriyor.
    Hele de Lise'ye geçtiklerinde durum daha da vahim. Lise de matematik öğretmenin vardı kızkardeşimin dersleri kötü olunca ona özel ders aldırmaya başlamıştık adam sürekli aynı şeyi söylerdi TEMEL TEMEL.. Temeli yok bu kızın diye şimdi anlıyorum o temel neymiş.

detayları hatırlamıyorum bizim zamanımızda nasıldı ama evet takdir imkansıza yakın birşeydi bizim için. özel ağırlıklı not ortalaması hesabı vardı. şimdi ise evet yıldız yazmış notlar çok bol, bir de notların 5 üzerinden olmasının etkisi de var bence. 5 üzerinden 5, 85 te olabiliyor 100 de.. aynı şey diğer notlar için de geçerli. çok yuvarlama bir sistem bence 5 üzerinden oluşu.. en azından 10 üzerinden olsa daha detaylı olurdu. hatta 100 üzerinden bile olabilir karnede notlar, e-okulda var ama karneye yansımıyor.

Alıntı OZİMER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi 5.sınıfa kadar çok başarılı olan öğrenciler ne oluyor da başarısız oluveriyor.
    burada ilkokul öğretmeninin kalitesi devreye giriyor, yani ilk 5 sene öğretmeninin. onlar da bol keseden veriyorlar bazen.. hatta veliler tarafından baskı görenler bile var çocuğun hakettiği notu verdiği için..

hiç teşekkür takdir alamadım ne okuldan ne anamdan ne babamdan. şimdikiler çok şanslı.

Bütün derslerinin ortalaması 85 ve üzeri olan çocuklar takdir belgesi alıyor.

İlkokulda sınıfta kalma olmaması olayı çok kötü bunu öğretmen arkadaşlarımdan hep duyuyorum ve şimdi neden kötü olduğunu anlıyorum.
    Oğlum deli gibi çalışıyor 5 alıyor bileğinin hakkı ile ama bol keseden dağıtılan notlar nedeniyle çalışmayan çocuklar ile aynı notları alıyor ve isyan ediyor, belki bir zaman gelecek o da nasılsa çalışmadan da alabileceğini söyleyecek