• Yine Renkler

  YİNE RENKLER

  Okullar açıldı, ödevler başladı. Çocukların çalışma mekanlarını renklerden yararlanarak daha verimli hale getirebiliriz.

  Çalışma odaları, kütüphaneler, sınıflar, eğer çok günışığı alıyorsa veya çok kuvvetli suni aydınlatma varsa bu mekanlarda beyaz kullanmak uygun değildir. Çünkü beyaz ışığı yansıtır, gözü yorar, öğrenme hızını düşürür. Konsantrasyon gerektiren konularla uğraştığımız bu tip mekanlarda, sarı kullanmak daha iyi sonuç verir.Detaylı, dikkat isteyen işlerle uğraşılacak, teknik çizimler yapılacak çalışma yüzeylerinde açık, yumuşak bir sarı kullanılabilir. 

  Sarı, neşeli, yumuşak fakat uyarıcı, canlandırıcı bir renktir. Açık tatlı bir sarı karanlık odaları aydınlatır.Sarının bir özelliği de diğer sıcak renkler gibi, boyandığı yüzeyi daha yakındaymış gibi göstermesidir. Rahatsız edecek kadar yüksek tavanlarda kullanılabilir. Sarı ve beyaz nesneler, aynı büyüklükteki kırmızı, mavi ve yeşil nesnelerden daha büyük görünürler.

  Sarı, açık ve saf kullanıldığında ne kadar rahatlatıcıysa, kirli sarı da o kadar rahatsız edici olabilir. Sinirli yapıdaki insanlar parlak kırmızıdan olduğu gibi sarıdan da olumsuz etkilenirler. Çok fazla sarı kullanılan bir oda mavi bazlı renklerle dengelenmelidir.

 • Son Forum Konuları

  Kızım_Aleynam

  Kimse Yokmu

  Konuyu Başlatan: Kızım_Aleynam

  Merhabalar kızım 3 yaşındayken uye olmuştum galıba 2005 gıbı ve uzunca bır suredır sıte terkedilmiş ara ara gırıp bakıyorum aslında ...paylaşımları cok

  Son Mesaj: Kızım_Aleynam 24 Ocak 2021, 23:17 Son yazılan mesajı göster.
  ORHAN AFACAN

  Bir parça ekmeği bölüşeçeğiz

  Konuyu Başlatan: ORHAN AFACAN

  Bir Parça Ekmeği Bölüşeceğiz- Orhan Afacan
  Bir parça ekmeği bölüşeceğiz,
  Komşuların açken tok yatamazsın,
  Parçalanmayıp, bütünleşeceğiz,

  Son Mesaj: ORHAN AFACAN 18 Ekim 2020, 17:58 Son yazılan mesajı göster.
 
 

Bu site Lidya.Net tarafından hazırlanmış ve yayınlanmaktadır © 1998-2012. Bu sitede yayınlanan yazılar, kaynak ve yazarı belirtilmek kaydıyla kullanılabilir.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren AnneCocuk.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan ve yazdıkları yazılardan kendileri sorumludur.
AnneCocuk.com ile ilgili yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 2 (iki) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve size geri dönüş yapılacaktır.