1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Epidural Anestezi ile Sezaryen

Merhaba ,

Aranızda epidural anestezi yöntemi ile sezaryen olan varmı acaba ? Ya da bu konuda bilgisi olan.Aslında bu konuda deneyimli olanların tavsiyelerine ihtiyacım var. 18 gün sonra doğum yapacağım (tabi erken gelmesse , plesantam'daki bir sorun yüzünden sezaryen olmam gerekiyor. Ancak genel anestezi mi yoksa epidural mi olsam bir türlü karar veremedim . Çünkü epidural anestezi tecrübesi olan bir arkadaşım hiç yok çevremde . Yarın doktorumla da ayrıntılı bir şekilde görüşüceğim bu konuyu ancak bu konuda deneyimi olan kişilerin de bilgisi benim için çok önemli. Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Re: Epidural Anestezi ile Sezaryen

ben doğumumu epidural sezeryan ile yaptım.doğum sırasında ve sonrasında bir problemle karşılaşmadım.ve bebeğimin doğumunu görmek doğduğunda ilk ağlamasını duymak güzeldi gerçekten.benim doktorum kuzenimdi ve genel anestezi kullanmayı hiç istemedi onun yönlendirmesi sonucu epidural oldu doğumum.
    sanada şimdiden geçmiş olsun ve hayırlı olsun diyorum.

ben epidural anesteziyle doğumumu yaptım... çok memnun kaldım.. çok zevkli oluyor... hiç bir acı hissetmiyorsun...belden aşağısını yeşil bir perde ile kapadıklarından olayı da görmüyorsun... büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla bebeğini bekliyorsun... benim yanımda anestezi uzmanım vardı... ameliyatım boyunca yanımdan ayrılmadı... sohbet ede ede doğumum gerçekleşti... zaten ameliyat başlar başlamaz 5 dk sonra bebeğin dünyaya geliyor... onun o ilk ağlama sesini duyuyorsun... bir başka oluyorsun... bebekten yarım saat sonrada sen çıkıyosun ameliyathaneden... ve yine ameliyattan 2 saat sonra bacaklarını tamamen hissetmeye başlıyorsun... o zaman acın ve sızın başlıyor tabi... ama kalçana vurulan ağrı kesicilerle rahatlıyorsun... bu arada epidural anesteziye girmeden önce belden iğne vuruyorlar.. o iğne açıkcası bana zor gelmedi... oda kaç defa iğne girdi,çıktı belimden... bel kemiğim kalın olduğundan yerini biraz zor bulabildiler.

Karar vermeden once ,

"beyin ,sinir ve OMURILIK cerrahi" ndanda onay almanizi oneririm ..

Omurganin ve Belin ne durumda olucagini sadece onlar dusunur

kadin dogumcular ve anestezistler sever epidurali

5. Re: Epidural Anestezi ile Sezaryen

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Bir kaç şey daha sormak istiyorum aslında beni epidural anestezi de özellikle öğrenmek istediğim iki önemli nokta var biri sırtınıza takılan kateterin , yatarken ve bu katateri çıkartırlarken size rahatsızlık verip vermediği bir diğeri de sezaryeni'niz gerçekleştirilirken tüm o seslerin ve ameliyatınızdaki ekibin konuşmalarından rahatsızlık duyup duymadığınız. Bu konuda da bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

ben kendi adıma cevaplayayım doğum sırasında hiç acı ve rahatsızlık duymadım.ekip zaten anestezi uzmanı hariç ailemdendi.onlarla sohbet ederken bir baktım benim sıpa ağlamaya başladı.bu benim ikinci ameliyatımdı.ilki apandistti o daha acı vericiydi benim için.

ben de epiduralle sezeyan doğum yaptım ne kateter takılırken ne doğum sırasında ne de sonrasında hiçbir rahatsızlığım olmadı

tek şikayetim doğum sonrası aşağı yukarı 1 sene süren dayanılmaz baş oldu ki bu ağrılar bir çok epiduralle anestezi uygulanan kişilerde oluyormuş

iturhan yazdı:
    Bilgileriniz için teşekkür ederim. Bir kaç şey daha sormak istiyorum aslında beni epidural anestezi de özellikle öğrenmek istediğim iki önemli nokta var biri sırtınıza takılan kateterin , yatarken ve bu katateri çıkartırlarken size rahatsızlık verip vermediği bir diğeri de sezaryeni'niz gerçekleştirilirken tüm o seslerin ve ameliyatınızdaki ekibin konuşmalarından rahatsızlık duyup duymadığınız. Bu konuda da bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
    kateterin denilen bir şey takılmadı bana... ben ilk kez sizden duyuyorum... ikincisine gelince ses felan gelmiyor merak etme... hiç bir şey anlamıyorsun... bi bakıyorsun işlem tamam... ameliyatımdaki ekip ise hiç konuşmuyordu... yada konuşuyordu ben duymuyordum... sadece anestezi uzmanım konuşuyordu... o da benimle sohbet ederek heyecanımı dağıtmaya çalışıyordu...

kateter denilen şey...sondamı yoksa...

sondaysa hiç korkma... ben takılırken panik yapmıştım ama,,,hiç düşündüğüm gibi olmadı... ne takılırken,ne çıkarılırken acı felan olmadı... ama.. sonda da bele takılmıyor?

Gökçe-Kayra yazdı:
    kateter denilen şey...sondamı yoksa...

sondaysa hiç korkma... ben takılırken panik yapmıştım ama,,,hiç düşündüğüm gibi olmadı... ne takılırken,ne çıkarılırken acı felan olmadı...
    hayır kateter bele takılıyor tüp gibi bişey orda sabit kalıyor anestezi maddesini ordan veriyorlar