1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

nerden buldu bu kuşlar bizi?...alacakaranlık kuşağı gibi ....

kuş gribi haberleri geçerken "işte efendim yabani kuşlar,göç mevsimi" falan da filan denildi ya..

o zaman düşünmüştüm:biz kapalı yerlerde beslenen tavukları yiyiyoruz..eee istanbulun göbeğinde de yabani kuş bizi nasıl bulsun diye..

şimdi dinleyin:

birrrrr

geçen gün eşim dedi ki..
    Mine bir şey söyleyeceğim ama korkma..
    hayırdır dedim heyecanla.

işyerinin depocusu sabah arabasının altında bir "doğan" bulmuş..ya soğuktan ya da hastalıktan kuş arabanın altına sığınmış..bu akıllım da onu almış büroya getirmiş.
    biraz sonra kuş canlanınca ofiste uçuşmaya başlamış.
    tüm ofis seferber olmuş neyse sıyrık mıyrıklarla zor atlatmışlar,kuşu yakalayıp salmışlar..

ikiiiii

geçen akşam annemdeydik.annemin mutfak penceresine kuşlar yuva yapmış.guguk kuşu.
    geçen ay da yumurtadan bir yavru çıkmış.
    palazlanacak derken tam uçma denemeleri yaparken kuş yuvadan düşmüş..

annem hemen kapıcıyla kuşu havalandırmadan aldırmış.
    şimdi evde bakıyorlar kuşa.tabi Dafne her akşam üstü kuş sevmeye gidiyor.

hani bri laf vardır:eşeğin sevmediği ot burnunda bitermiş diye..

tam öylesi bir durum..

kocayı Viyanaya gönderdik zaten,şu sevgili AB ye taş koyan avusturyalı dostlara misilleme)

ya kızımın guguk kuşu..

hey allahım..istanbulun göbeğinde doğan da bizi buldu,yavru guguk kuşu da..

ne demişler :ne oldum demeyecen ne olacam diyecen..

Re: nerden buldu bu kuşlar bizi?...alacakaranlık kuşağı gibi ....

Şimdi sana kuşlarla ilgili korkunç birkaç hikaye bulalım da bu gece de uyku tutmasın seni.

Yaşasın kötülüüüüüük.

valla haloween haloween bende hikayelere bak dimi..ama neyse koca döndü..rahatım..

benimkisi zaten bu yaşta hortlak korkusu değil de..hırsız korkusu

etrafta o kadar çok hırsızlık oldu ki..bu hikayelerle uyku tutmayınca her tıkırtıyı hırsıza yoruyorum da o yüzden uykusuzluğum.

hani bri laf vardır:eşeğin sevmediği ot burnunda bitermiş diye
    bu laf cuk oturmus gercekten;

bende bütün haberlerde yabani kuslarin ölülerini bulan halktan kontrol icin mutlaka saglik kuruluslarina gelmeleri gerektigini duyuyorum burada.
    sanirim bir cok ülkede ölü kuslar bulundu ancak sizin dogan canlandigina göre ( cok begendigim bir yirtici kus ) dert etme.
    düsündürücü ve tedirgin eden bir durum ama en iyisi arastirmak bu konuyu.

5. Re: nerden buldu bu kuşlar bizi?...alacakaranlık kuşağı gibi ....

Buralarda guguk kuşu görmeye alışığız ama İstanbul'un göbeğinde doğan olmasına çok şaşırdım...

Mine sen bu ara çok daldın bu garip işlere...Kendini bir okut,üflet istersen...

Aklıma bir hikaye gelmedi ama senin için Alfred Hitchcock'un Kuşlar filmini seçtim...

Türkan'ın durumuna da Edgar Allen Poe'nun The Black Cat'i uygun düşer...

Şöyle anneçocuk üyelerine korku salalım biraz

e.aytekin yazdı:
    Mine sen bu ara çok daldın bu garip işlere...Kendini bir okut,üflet istersen...
    valla garip şeyler beni buldu sanki bu ara...ama inanmam ben öyle okumalara üflemelere...

üstümde nazar varsa da kıskananlar çatlasın diimm..yeterrr

Minecim inanma sen yine şekerim, ama ne zararı olur şöyle bir nazar boncuğu bileziğin veya kolyenin (cümlelerim hafifden kafiyeli mi bugunlerde ne! Sevdim kendimi )

bende son zamanlarda cok ilginç şeyler yaşadım kuşlar hakkında
    10 gün önce hafta sonu egoşumla gezmege gittik , buradaki bir alışveriş merkezinde jetonlu oyuncaklara bindik,akvaryuma yeni balıklar alıp eve geldik.
    sonra banyoya gittim ve kovaya akvaryuma eklemek üzere su doldurdum , kovayı alıp banyodan cıktım.ve 2 dakika sonra geri döndüğümde banyomun ortasında ağzından yeşil su cıkmış vaziyette ölü güvercin buldum.az önce yoktu o kuş yerinde , görmemem imkansızdı çünkü.havalandırma kapalıydı , sadece balkonun kapısı cok az aralıktı ve o kadar kısa sürede eve girip ölmesi de imkansızdı , nasıl oldu anlamadım.
    zaten görür görmez çığlık atmam bir oldu , allahıma şükür ege farketmedi,hemen komsumuzu çağırdım eşi geldi kusu kürekle alıp 3 tane çöp poşetine koyup küreğide , kuşuda çöpe attık.banyoyu kaynar su ve çamaşır suyu ile el değmeden yıkadım.
    ertesi gün balkonumda asılı olan kangal sucuğun içinin tamamen oyuldugunu gördüm.hemen çöpe attım onuda.
    sonra bu hafta sonu banyoda 5 senedir duran ve cok sağlıklı olan,çok güzel konuşan muhabbet kuşum aniden öldü kaskatı kesilmişti.
    eşim gidip gömdü kuşumuzu
    ve en sonu dün oldu balkona cıktıgımda sucugun bir tanesini daha oyulmuş gördüm ve balkonumda çamaşır asılıydı,sucukların üzerine bez torba asmıştım,nasıl buldu yedi ve ne yedi bilmiyorum.içi tamamen boşalmış yine

şimdi kafam allak bullak oldu son 10 gündür garip şeyler yaşıyorum, ama allaha şükür sağlığımız yerinde.

figen_kongar yazdı:
    Minecim inanma sen yine şekerim, ama ne zararı olur şöyle bir nazar boncuğu bileziğin veya kolyenin (cümlelerim hafifden kafiyeli mi bugunlerde ne! Sevdim kendimi )
    ,
    Figencim..şimdi ortandan çatlayacaksın)

ben okumaya üflemeye inanmam ama kurşun dökmeye inanırım)

kurşun döktürcem kendime

ay pek güldüm kendime ben de