51. Sayfa - Toplam 65 Sayfa var BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu
Toplam 645 sonuçtan 501 ile 510 arasındakiler gösteriliyor.

Re: ÇOCUK İSTİSMARI! KAMPANYAMIZA ANNEÇOCUK DESTEĞİYLE DEVAM EDİYORUZ

Metinde uzlaştık sanırım. Fakat listede adı olanların düşüncelerini bilemiyoruz hala.

Acaba neden girip düşüncelerinizi yazmıyorsunuz?

Re: ÇOCUK İSTİSMARI! ANNEÇOCUK DEVREYE GİRMİŞTİR. YEŞİM'İN BİZE İHTİYACI VAR!

Yeşim_Yıldırım yazdı:
    pitlipitonpakize yazdı:
    googleden cocuk koruma derneklerini verdigimde ,
    sadece bu konuyla ilgilenen bir dernek bulamadim,
    bir dernegin olusturulup,medyada taninan insanlarin spotlarinin yayinlanmasi iyi olurdu,

normalde bu tür derneklerin seref bskanlri siyasilerin kendileri yada esleri olur(sponsor bulma acisindan)

bir tepki gösterildiginde , devamlilik saglanmasi gerekir,ki buda
    gelismis bir toplumda sadece devlete,siyasilere birakilmaz
    Tam anlatmak istediğini anlayamadım Ama Burçin'le de bu konuyu konuştuğumuzda ortak fikrimiz; bunun bir başlangıç olması gerektiği, ve yeterince ses getirdikten sonra, kişilerin duyarlılığını arttırma, bu konuda kişilerin de birseyler yapması yolunda, toplumsal bir çalışmanın yapılmasının sağlanabileceği şeklideydi

bu konu hakkinda genel düsüncemdi.

Daha düşüncelerini paylaşmamış olan arkadaşlarımız var. Onlar da keşke birkaç cümle yazsalar.

Seninle aynı düşüncedeyim. Fakat adım sıralaması olarak arkadaşların düşünceleri mantıklı geldi. Bu yüzden mevcut düşünülen adımı ben de destekledim.
    pitlipitonpakize yazdı:
    Yeşim_Yıldırım yazdı:
    pitlipitonpakize yazdı:
    googleden cocuk koruma derneklerini verdigimde ,
    sadece bu konuyla ilgilenen bir dernek bulamadim,
    bir dernegin olusturulup,medyada taninan insanlarin spotlarinin yayinlanmasi iyi olurdu,

normalde bu tür derneklerin seref bskanlri siyasilerin kendileri yada esleri olur(sponsor bulma acisindan)

bir tepki gösterildiginde , devamlilik saglanmasi gerekir,ki buda
    gelismis bir toplumda sadece devlete,siyasilere birakilmaz
    Tam anlatmak istediğini anlayamadım Ama Burçin'le de bu konuyu konuştuğumuzda ortak fikrimiz; bunun bir başlangıç olması gerektiği, ve yeterince ses getirdikten sonra, kişilerin duyarlılığını arttırma, bu konuda kişilerin de birseyler yapması yolunda, toplumsal bir çalışmanın yapılmasının sağlanabileceği şeklideydi

bu konu hakkinda genel düsüncemdi.

4. Re: ÇOCUK İSTİSMARI! ANNEÇOCUK DEVREYE GİRMİŞTİR. YEŞİM'İN BİZE İHTİYACI VAR!

Bu konu uykularımı kaçırıyor düşünmeye bile dayanamıyorum ama ne yapılacaksa nasıl yapılacaksa varım sonuna kadar...

yazı bence uygun

banner konusun da ülkerin yaptığını beğendim zaten başka örnek yok

ben kendi adıma site sahibi arkadaşalrımla görüştüm

destek sözü aldım

her gördüğüme bunu anlatıyorum

başka ne yapim

söleyin yapim

Re: ÇOCUK İSTİSMARI! KAMPANYAMIZA ANNEÇOCUK DESTEĞİYLE DEVAM EDİYORUZ

Metin çok güzel daha fazla uzatmak da anlamsız ama bir konuyu netleştirmeliyiz... Genel olarak çocuklara yönelik "tüm istismarlara" karşı mı, yoksa salt "cinsel istismara" karşı mı olacak???

Bizim metnimiz salt cinsel istismara yönelik oldu... Ama "çocuk istismarı" tanımında; anne ya da babanın olumsuz davranışlarından tutun da, devlet imkanlarının -çocukların refana yönelik- yetersizliğine kadar her detay var...

Dünya Sağlık Örgütü çocuk istismarını şöyle tanımlar: "Çocuğun sağlığını, fiziksel ve psikososyal gelişimini olumsuz etkileyen, bir yetişkin, toplum ya da devlet tarafından bilerek ya da bilmeyerek tüm davranışlar çocuğa kötü muameledir."

Çocuk istismarı türleri
    - Fiziksel istismar
    - Cinsel istismar
    - Duygusal istismar
    - Bilerek zarar verme

- Fiziksel istismar
    Fiziksel istismar çocuğun fiziksel zarar görmesiyle ortaya çıkar. Genelde ebeveynden zarar gören çocuğun tıbbı yardıma geç başvurulması ve eski yaraların çokluğu ile anlaşılabilir. Fiziksel istismarın yinelenme oranı %20'dir.

- Cinsel istismar
    Çocukların cinsel yollarla istismar edilmesidir. İntihar girişimi, okuldan kaçma, antisosyal davranış bozuklukları en önemli belirtilerdir.

- Duygusal istismar
    Çocuğun duygusal olarak yokmuş gibi davranılması ve ihmal edilmesidir. Çocuğun aile ile bağları zayıftır, konuşma gecikir. Genelde çocuklar kirli ve dağınık saçlıdır.

- Bilerek zarar verme
    Tipik olarak anneler sorumludur. Anne ya da babanın çocuğa bilerek isteyerek zarar vermesidir. Bu davranıştan sonra genellikle tıbbı yardım alırlar. Genelde belirlenmesi zor bir istismar tipidir.

Bunlara da değinmeyecek miyiz???

7. Re: ÇOCUK İSTİSMARI! ANNEÇOCUK DEVREYE GİRMİŞTİR. YEŞİM'İN BİZE İHTİYACI VAR!

ELLERİNİZİ ÇOCUKLARIMIZIN ÜZERİNDEN ÇEKİN !

8. Re: ÇOCUK İSTİSMARI! KAMPANYAMIZA ANNEÇOCUK DESTEĞİYLE DEVAM EDİYORUZ

harry_potter yazdı:
    Metinde uzlaştık sanırım. Fakat listede adı olanların düşüncelerini bilemiyoruz hala.

Acaba neden girip düşüncelerinizi yazmıyorsunuz?
    Burçin,

Ben prosedür nedir bilmiyorum.

O yüzden bir şey de yazamıyorum.

Yazdıklarınızı takip ediyorum ve uygun görülen noktada yanınızda benim payıma ne düşüyorsa yol alacağım sizinle.

Burada yapmam gereken bir şey varsa,Esra şunu şunu yap derseniz yaparım.

Forumu takip ediyorum ama ne yapabileceğimi tam bilmediğim için yazmamıştım. Banner ile ilgili bende birkaç şey araştırayım. Metin uygun bence de.

metin konusunda hemfikiriz sanırım, bence çok güzel olmuş.
    ellerinize sağlık.

banner da çok güzel, anladığım kadarıyla sadece resim başka siteden alınmış, o sorun olur mu diye düşünülüyor.
    Ülker, aldığın site ile iletişime geçme şansımız yok mu, sorulabilir ama böyle önemli bir konu için kullanıldığında sorun çıkaracaklarını sanmıyorum yine de...