2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Hülya

Vildan sen de çocuğu obez yapacaksın. İki tane dolma yemiş daha ne

2. Re: Hülya

Fatma, dolma dediysek iki tanecik zeytinyağlı sarma. Biber dolması diil yani

vvildann yazdı:
    öyle desene. Artık ver eline yesin meyvesini kendisi. Yoksa ileride zorluk çekersin.

vvildann yazdı:

BEN BİBER DOLMASIDA YEDİRİYORUM BAYILIYORLAR KABAK DOLMASI ATLICAN DOLMASI FALAN NE SAKINCASI OLCAKKİ KOCAMAN OLMUŞ ZATEN

Re: Çocuklarınıza günde kaç tane meyve yediriyorsunuz?

Artık kızın büyümüş annesi, herşeyi tek tek yemesini öğrenmeli bence mesela muzu soyup eline ver ısırarak yesin, birde günde iki tane muz fazla gelebilir ve kabız olabilir..

Mert hem yaz hemde kız meyvelerinin hepsini seviyorum şu aralar favori meyvemiz Şeftali ve Kiraz, yaz ayların muz yemesi için zorlamıyorum zaten kışın yiyor.
    Karpuz - Kavun - Çilek - Kiraz - Kayısı - Şeftali - Erik hepsini artık tek tek yemli annesi....

Vildanım, Can Kuşum

Bak ne diyeceğim.

İnan 2 gün aç kalsa ve hatta az yese bir şeycik olmaz.

Biliyorum içim rahat etmiyecek o aç ben tok diyeceksin ama başka türlü öğrenmeyecek.

Biliyosun Öykü ile araları az sayılır ama ben veriyorum eline kirazı, çileki, kayısı hatta mıncırıor ama yiyor.

Annecim sıkmadan ye bak diyorum. Öğreniyor bir şekilde. Hatta çekirdekleri ile veriyorum. Bir güzel sapını koparıyor ve çekirdeği ayıklayıp yiyor.

İnan bana aç kalınca bak nasıl yiyecek..

Artık normal gıdalar alması lazım.. Bu duruma çok üzüldüğünü de biliyorum. Ama sen ona kolaylık sağladıkça o kendini hiç bir şekilde zorlamayacaktır.

Bak dolma yiyor diyorsun. Yap dolmaları ver eline ben öle yapıyorum. Mutfak ta masa da yemek koşuluyla olmadı yaz şimdi balkon da yesin..

Ben ce bir de Birsen bu işi inan kıvırır.. Hatta bugün den başla inan bana tatil de rahat edeceksin. Yoksa tencere tava taşımaya mahkum kalacaksın güzel arkadaşım benim.

Ay çok uzun oldu ama nolur dinle beni.. Kırdım sa bu arada çok özür ama inan her şey ikiniz için.

Öpüldün..

Hiç endişelenme Vildan, zaten önümüz yaz şimdi alıştırmaya bak çiğneyerek yemesine, aç kalınca mecburen asılacak olaya, hemde aç kalmaz merak etme...
    Sadece yemesi gereken önemli gıdaların üzerinde yoğunlaş,mesela ver eline köfte yi ya da havucu bırak yesin, birde konuşursan anlayacak yaşta artık, o şekilde olamayacağını güzel bir şekilde anlat ve sende kararlı ol ki kullanamasın seni.
    Dene bakalım, ama mesela az yedi diye düşündüğün zamanlarda bol sebzeli bir çorba yapabilirsin onu mutlaka içirdikten sonra diğer yemekleri büyükler gibi yemeye teşvik et, ver eline kaşığı çatalı, birde kendine güveni daha bir pekişir ben büyüdüm artık diye havalara bile girer senin bızdık...

8. Re: Vildanım, Can Kuşum

Canım benim niye kırılıyım. Çok haklısın. Benim istediğim aynı senin yazdığın gibi bi çocuk. Maşallah öyküye. Ne diyim en kısa zamanda başlamamız lazım. Bi de şu var. Çalıştığım için Birsene annem bakıyor biliyorsun. Şimdi anneme burdan öğrendiklerimi söylüyorum. Ben kıyamam kızımı aç bırakamam diyor. Hoş ben hiç kıyamam. Bakalım zaman ne gösterir. İnşallah kızım da şöyle güzel güzel meyve yer. Yemek yer. AMİNNN

9. Re: Çocuklarınıza günde kaç tane meyve yediriyorsunuz?

Birce ve Mert kilo kilo yiyor meyveyi.

Re: Çocuklarınıza günde kaç tane meyve yediriyorsunuz?

cok fazla yemiyor
    bu yuzdende disleri saglam olucak bence, cunku fazla meyve disleri curutur
    genelde bir kucuk kutu kuru uzum, birazcik elma, bir tanee muz yer, bazen cilek yiyebilir, kirazi seviyor

kivi, seftali, armut cart curt kesinlikle yemiyor
    bende meyveli yogurtlarla takviye ediyorum