13. Sayfa - Toplam 14 Sayfa var BirinciBirinci ... 311121314 SonuncuSonuncu
Toplam 131 sonuçtan 121 ile 130 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 2. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

merhaba , biz tatilden yeni donduk..antremanlarin bitip tatile cikmamiz temmuzu buldu. okullar kapandi antreman var diye odev yapmadi sonrada tatilde diye odevlere bakmadi cadi...Allahtan gunes altinda anasi gibi sadece guneslenmiyor kitaplarimiz bitti 15 gunde 5 kitap kitaplari da okuyayim bitsin modunda okudu sanirim ...

simdi bir program yapip okul odevlerine baslamak lazim..bayagi odevimiz var birde soru bankamiz var yapilmasi gereken. 1 ay var sonra yine antreman donemi baslayacak ((((

bu yaz birde carpma tablosuna baslasak mi diyorum sizde durumlar nasil ?

oglumun yaz okulu bugun itibariyle bitti. aldigim test kitabi ve okulun verdigi odevler piril piril duruyor masallah ufak ufak baslatacagim artik. carpim tablosuna yol sonuna dogru basladilar. ben birsey gostermeyi dusunmuyorum acikcasi. sizinkiler ne alemde?

bizde odevlerin cogu bitti extra alinan test kitaplari da bitmek uzere..ama en onemlisi carpim tablosu bitti sayilir ya...hepsini ezberledi ama tabi devamli tekrar etmek lazim..yoksa unutuyor....

Alıntı log Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oglumun yaz okulu bugun itibariyle bitti. aldigim test kitabi ve okulun verdigi odevler piril piril duruyor masallah ufak ufak baslatacagim artik. carpim tablosuna yol sonuna dogru basladilar. ben birsey gostermeyi dusunmuyorum acikcasi. sizinkiler ne alemde?

Verilenler bizde de tamam da üstüne bir şey ekleyeceğimizi hiç sanmıyorum. Yani şimdilik hiç niyet yok , bakalım bayramdan sonra fikir değişir mi?

ya belki de cok yuklenmemek lazim. sonucta yogun bir sene geciyor arkasinda da tatil odevleri. belki okullarin acilmasina yakin kucuk tekrarlar ise yarar..

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verilenler bizde de tamam da üstüne bir şey ekleyeceğimizi hiç sanmıyorum. Yani şimdilik hiç niyet yok , bakalım bayramdan sonra fikir değişir mi?

oooo arkadaslar sizinkiler ucmus valla super bizimki iyice saldi kendini, hersey son dakikaya kalacak!!! hadi hayirlisi artik!

7. Cevap: 2. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Merhabalar,

Sınıf öğretmeninden yeni seviyeye hazırlık için özel ders almayı düşünen var mı?

Benim fikrim yazın özel ders almaya gerek olmadığı yönünde. Ancak, önceki yıldan eksiği var ve yeni eğitim-öğretim yılındaki derslerine de yansıyacak gibiyse, bu kararı almak gerekebiliyor.

Öğrencilik hayatındaki ilk yıllarda biraz daha tedbirli olmak gerekiyor, temel becerileri aldıkları için.

Tabi bu benim fikrim, öte yandan, akademik durumu daha iyi olan öğrenci velileri de okulların açılmasına yakın takviye ile iyi bir giriş yaptırmak isteyebiliyor.

1den 2ye geçişte "ilk okuma yazma" eksikleri için yazın takviye almak elzem oluyor artık, burada zaten yorum yazmıyorum.

Düşünen olursa bilgi için bana mesaj yazıp iletişime geçebilir.

3. sınıf yaz hazırlığı olarak ben yazı yazdırdım biraz. Kötü bir yazısı var , öğretmeni " düzgün yazı beklemiyorum , rahat okunabilir olsun yeter " demişti. Alıştırma kitabında birkaç sayfa kaldı, keyfi gelse de yapsa biraz.

3. sınıf matematiğini geçen yıl aldı , onunla ilgili kısa bir tekrar yeterli diye düşünüyorum.

Son olarak Rusça kelime tekrarı var , onu yapmadı henüz . Sözlük hazırlayacaktı güya , bakalım.

Tavsiye edeceğiniz bir şey var mı ? Sınıftaki diğer velileri gördükçe kendimi kötü hissediyorum , bir sürü test kitapları vb. yaptırıyorlarmış. Ben gerekli görmüyorum ama hata mı yapıyorum diye düşünmeden de edemiyorum.
    Konu gecekusu tarafından (04 Ağustos 2013 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.

9. Cevap: 2. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Öğretmenin yorumuna gore degisir ve cogu bana katilmiyor olsa gerek, bence hic akliniz kalmasin. Bosverin test calismalarini. Yazin cocuk tesvik edilmeye calisir, kendi icinden gelerek yapiyorsa cok guzel, engel olmayip tesvik edin... ama onun disinda bu kucuk yas grubunu hele yazin, test calismasina sokmayin. Ogretmeni, ogrencinin velisini yil sonunda kritik eksikleri varsa uyarip bir calisma programi verebilir. Bu benim yorumumla celiski olusturmuyor.

gecekusu kendini kotu hissetme lutfen. bizim kizin okul donemi cok yogun geciyor antremanlari , ozel dersleri derken haftanin 7 gunu dolu oluyor. o zamanlar odevler ve sinavlara hazirlanmaktan extra birsey yapmaya vakti kalmiyor. ogretmeni de bu nedenle kitap okuma olsun test yapma olsun yazin biraz ustune dusmemizi istiyor. bu nedenle yazin butun gun tv bilgisayar basinda olmasin extra birseyler yapsin istiyor. bu nedenle yaptigimiz calismalar size fazlaymis gibi gelmis olabilir.

napier, ben son okullarin acilmasina 15-20 gun kala gecen seneki konularin ustunden soyle bir gecmeyi planliyorum. genel bir tekrar amacli. zaten yazin carpim tablosu isini halletti sayilir simdi internetten oyunla falan tekrar ediyoruz. birde ingilizcede ogrendiklerini tekrarladik mi 3. sinifa haziriz demektir. siz ne dusunuyorsunuz ?

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3. sınıf yaz hazırlığı olarak ben yazı yazdırdım biraz. Kötü bir yazısı var , öğretmeni " düzgün yazı beklemiyorum , rahat okunabilir olsun yeter " demişti. Alıştırma kitabında birkaç sayfa kaldı, keyfi gelse de yapsa biraz.

3. sınıf matematiğini geçen yıl aldı , onunla ilgili kısa bir tekrar yeterli diye düşünüyorum.

Son olarak Rusça kelime tekrarı var , onu yapmadı henüz . Sözlük hazırlayacaktı güya , bakalım.

Tavsiye edeceğiniz bir şey var mı ? Sınıftaki diğer velileri gördükçe kendimi kötü hissediyorum , bir sürü test kitapları vb. yaptırıyorlarmış. Ben gerekli görmüyorum ama hata mı yapıyorum diye düşünmeden de edemiyorum.