13. Sayfa - Toplam 15 Sayfa var BirinciBirinci ... 31112131415 SonuncuSonuncu
Toplam 150 sonuçtan 121 ile 130 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 3. Sınıflar/ 2013-2014 egıtım ogretım yılı

tebrikler catne gurur verici birsey

bizim de bu yaz ing'ye agirlik vermemiz gerekiyor. onereceginiz web siteleri var mi bu konuda?

yeni okulumuz normalden bir hafta erken baslayip erken bitiyor. bir de 15 gun onceden ingilizce egitim olacak. yani bizimkinin tatili 3 hafta onceden bitecek...

cok tskler kesinlikle...onu kursu de gorunce icim eridi resmen

ben yaz tatili odevlerine bakayim diyorum birde bol bol kitap okusun ingilizce film seyretsin istiyorum bakalim ne kadar basarabilecegiz. bende mumkun oldugu kadar ingilizce konusmaya calisacagim becerebilirsem )))

gecen yaz tudemin 1000 soruluk soru bankasini cozduk ama bu sene biraz daha dikkat testleri yaptiracagim. bu konuda problemimiz var sanirim ((((

ay disardan gelsek mi acaba kursa napsak 15 gun iyi bir sureymis ))))

1000 soruluk test mi??asmissiniz siz ya dikkat icin adeda var. biliyorsundur...

sizinkilere bizim kurs basit gelir, bizimki sifirdan baslayacak ya ingilizceye, o yuzden...15 gun dedigim de 10 is gunu diyelim

log 1000 soruda birsey yok merak etme. her gun 20 soru cozse 90 gunde zaten 1800 soru yapar yaz tatili boyunca ))))

evet canim burada onermislerdi gecen sene aldim 1 tane cozmedi kaldi bu sene onu bir cozdurecegim. birde kitap okumaya hic vakti olmadi bu yaz biraz okuyalim ya ana kiz )))

a evet ya simdi boyle diyince mantikli geldi..bende yazin bol bol pratik yapsin diyorum ama nasil olacak bilmiyorum..

valla ben okul konusuna bu sene cok egilemedim yuzme ve keman butun vaktimizi aldi. ama bir arkadasin oglu haftaici her gun 200 soru haftasonu 500 soru cozuyormus... sok oldum valla...o da 3. sinif yani dusun...

yok artik ya, daha neler...cocuk dedigin cocuklugunu yasayacak biraz da. bu kadarina karsiyim acikcasi...

log benimki kreşte başladı ing. eğitimine ,dolayısıyla dışarıdan destek almadım hiç . Ama yahoo grubumda paylaşılan siteleri kayıt etmiştim , belki işine yarar ;
    http://kindersay.com/englishwords/

http://www.starfall.com/

http://storynory.com/

http://www.mightybook.com/

3 hafta çokmuş , ama ing. kursu iyi olmuş.

cat o ne öyle şaka gibi , bu yaş çocuğuna eziyet resmen , ben o çocuğun ileri ki yıllarını düşünemiyorum. Bu arada bir şey yok diyorsun ya bize o bile çok fazla , firar eder oğlan

Bu arada tudemleri bitirdi , Türkçe hatasız , matematik te 5 hata var.

DGS yaptıracağım ben. Bu yaz ikinci dil konusu var ; İspanyolca , Almanca ve Fransızca arasından seçim için kukumav kuşu gibi düşüneceğim . Oğlana sorsan karar verildi Fransızca , ama mühendislik istiyor yani Almanca ve ben de İspanyolca yı düşünüyorum en çok konuşulan ikinci dil olduğu için. log ne dersin haftada 2-3 dersle Fransızca ne kadar iyi öğrenilir.?

isterseniz okulda verilen yaz ingilizce odevlerini de paylasabiliriz birbirimizle belki faydasi olur cocuklara ))

bende bu sitelere bakayim bir gayet iyi gozukuyor.

bilmem belki benim ki kiz oldugundan bu konularda daha uysal, bir oturusta belki 50-100 soru cozmez ama gunde 20 tane desem bayila bayila cozer. normalde kitap oku okuyalim desem okumaz ama tatilde guneslenirken elimizden hic kitap dusmez. tatillerde daha verimli calisabiliyor sanirim ))

ay masallah ya mat 5 hata var ise super valla. nazar degmesin...

DGS ye bende bu sene focus olacagim. ozellikle adeda yayincilik iyi deniyor. burada tavsiye etmisti bir ogretmen.

bizim ikinci yabanci dil 5. sinifta basliyor bu okulda kalirsak ben ispanyolcayi cok seviyorum kendimde zamaninda italyanca ogrenmeye merak sarmistim evlenince biraktim maalesef. Kiz bir Fransizca ogretmenini cok sevmis Fransizca istiyor. Ama galiba Almanca olacak gozukuyor. Ama Ingilizcesi kadar iyi olacagini sanmiyorum mutlaka takviye olmasi lazim eger gercekten iyi bir ikinci yabanci dil diyorsak.

Linkler icin tesekkurler gecekusu...

Dedigin gibi matematik-fen yonu guclu cocuksa Almanca daha iyi olur. O yonde ikna etmeni oneririm nacizhane

Ispanyolca ve Fr birbirine oldukca yakin diller. Fr'yi cozen Ispanyolca'yi cok daha kisa surede halleder. Ingilizce'ye gore, bahsettigin 3 dil de cok zor oldugu icin, haftada 2-3 saatle anca temel seyleri ogrenir.

konu buradan acilmisken birsey sormak istiyorum. fen mat yonunun guclu oldugunu nereden anliyorsunuz yada simdiden mat fen uzerine birsey sececegini nereden biliyorsunuz. bizim 1. sinifta hayat bilgisi gucluydu 3. sinifta matematik yonu guclendi. 4. sinifta ne olur hic bilmem...

benim ilkokul ortaokul ve lisede bile meslek secimim farkli farkliydi....valla ne zor islermis bunlar ya...hele konu cocugunsa..

bazen diyorum ki dr olsun muhendis olsun..bazende kendi yogunlugumu stresimi gorunce en iyisi devlette memur olsun diyorum

Benimki gibi bir çocuğun olursa çok kolay seçimini tahmin etmek. Eli oyuncak tutmaya başladığından beri araba aşığı , sırf araba sevdasına 2,5 yaşında marka yazılarını görsel olarak ezberlemişti ve görünce hangisi olduğunu söylüyordu , 3 yaşında yine aynı yöntem sonucu okumayı öğrendi ve plakaları okumak içinde sayıları. 5,5 yaşından beri düzeli olarak araba dergilerinden alıyoruz ve hatmediyor resmen. 6 yaşında anaokulunda sıkılınca menar a verdik mental aritmetiğe , olimpiyat grubuna seçildi. Ev de fen deney seti var , bazen kendi kendine deney uyduruyor ve yapıyor. 6 yaşındayken ilk uydurduğu deney kuru üzümü su içinde bekletirsek suyu içine çekip tekrar yaş üzüm olur mu idi. Araba mühendisliği istiyor , Japonya da mı yoksa İtalya da mı okuyacağını düşünüyor. Zeka oyunlarında sayısal olanlar en başarılı oldukları. ( Aslında tam da bu nedenle tudem deki 5 hata bana çok geldi ) Eh son olarak bu yıl okulda yapılan testte mühendislik alanlarına eğilimi çıktı.

Bana kalsa mühendis olmasını hiiiç istemem , eşim de ben de mühendisiz yeter o kadar Doktor olmasını isterim ama hiç yönlendirmeyeceğim her ne olursa olsun yeter ki sevdiği mesleği olsun ve mesleğinde en iyisi olmak için çaba göstersin.

Aklıma Cem Yılmaz ın gösterisinde bahsettiği Tuvaletçi geldi hani Kakabüs ü olan.

Oğlan aslında 2 yıl Rusça aldı ikinci dil olarak devam etmeyi çok istiyor ama maalesef yeni okulunda yok. İleride öğrenirim artık diyor. Babadan dolayı Farsça öğrenmek zorunda. İngilizceyi saymıyorum zaten şart , geriye kalan dil bu yaz ki karara bağlı. Fazla oluyor sayı aslında ama dil yeteneği var ve çok seviyor dolayısıyla çok zor olmayacak gibi. Araba kanallarından en sevdiği Fransızca ve sık sık izliyor . Bu nedenle istiyor aslında Fransızca yı , gene araba sevdası yani